sobota, 7 września 2013

{ Klub Polki na obczyźnie } Atrakcje dla dzieciaków w Danii


Dzisiejszy post sponsoruje Klub Polki na Obczyźnie. Jest to już kolejny post z tego cyklu, i wierzcie mi, będzie ich więcej w przyszłości. Wcześniej publikowałam je na moim drugim blogu, ale postanowiłam przenieść je na bloga podróżniczego.


Dania do kraj idealny dla dzieciaków, tych małych i dużych. Pełno tutaj atrakcji, latem jest tutaj co robić. Obecnie mieszkam w Herning, w Jutlandii Środkowej { Midtjylland }. Dania nie jest dużym krajem, jednak ze względu na masę atrakcji postanowiłam skupić się tylko na samej Jutlandii. Poniżej mała mapa podziału administracyjnego, abyście mieli/miałe rozeznanie jak wygląda Dania.Każdy/-a z Was wie, że Dania to kraj klockami Lego płynący, i właśnie od Legolandu rozpoczynam duńską 10-tkę atrakcji dla dzieci! Witam w Danii!


1. LEGOLAND - jak na razie jest to jedno z najpopularniejszych po Kopenhadze miejsc w Danii. Legoland znajdziecie w przytulnym miasteczku Billund, w Danii Południowej { Syddanmark }. Legoland to prawdziwa gratka dla wielbicieli, tych małych i tych dużych, kloców Lego i nie tylko. Na terenie znajdziecie masę atrakcji - karuzele, zjeżdżalnie, największe w Skandynawii kino 4D { klik }, restauracje, lego'we miasteczka, parki zoo, adventure park, wyspę piratów, i wiele innych rewelacyjnych miejsc pełnych wrażeń. Nie ma problemu z noclegiem - w hotelu Legoland Billund Resort ma do dyspozycji 199 pokoi w przystępnych cenach. Linki do stron:
- oficjalna strona Legolandu - http://www.legoland.dk/en/
- hotel Legoland Billund Resort  { klik }
- ceny i online booking { klik }
- wirtualna mapka Legolandu { klik }
- godziny otwarcia { klik }

2. GIVSKUD ZOO - leży niedaleko malutkiego miasteczka Givskud, niedaleko Give. W sumie jak by nie patrzeć, Legoland i zoo leżą blisko siebie, więc można zaliczyć obie atrakcje w jeden weekend. Świetne miejsce z masą zwierzaków z różnych zakątków świata, wycieczka na cały dzień! Miejsca zabaw dla dzieciaków, restauracje, miejsca piknikowe, kioski z lodami i słodyczami. Idealne miejsce na weekendowy wypad. W zoo byłam już dwa razy. Wiem, że obrońcy zwierząt uważają takie miejsca za złe, ale na prawdę Givskud Zoo jest idealnym parkiem na wysokim poziomie. Kilka linków:
- oficjalna strona { klik }
- cennik i godziny otwarcia { klik } i { klik }
- wirtualna mapka { klik }3. RANDERS REGNSKOV - to nic innego jak tropikalne zoo znajdujące się pod ogromnymi szklanymi kopułami. Znajdziecie tutaj tropikalne zwierzaki, ptaki, węże i anakondy, krokodyle, piranie, ogromne ryby i motyle, malutkie słodkie małpki, nietoperze, dzikie koty i wiele innych ciekawych gatunków. Randers leży nie daleko miasta Aarhus w Jytlandii Środkowej. Park podzielony jest na kilka kopuł - Ameryka Południowa, Azja, Afryka, Świątynia wężów azjatyckich i The Petting Zoo, gdzie dzieciaki mają bliży kontakt z niektórymi, niegroźnymi zwierzakami. Kilka przydatnych linków:
- oficjalna stronka { klik }
- cennik i godziny otwarcia { klik }
4. SKANDYNAVISK DYREPARK - kolejne świetne zoo, tym razem z dzikimi zwierzakami - wilki, łosie, lisy, lisy polarne, dziki, wiewiórki, sarny, jelenie, renifery, niedźwiedzie, niedźwiedzie polarne, gęsi i wiele innych dzikich milusińskich. Zoo jest znane z małego polarnego niedźwiadka imieniem SIKU. Park leży niedaleko Randers. Kilka przydatnych linków:
- oficjalna strona { klik }
- cennik i godziny otwarcia { klik } i { klik }
5. DJURS SOMMERLAND - wesołe miasteczko z największym w Danii roller coaster'em. Podzielone jest na 7 tematycznych części - Piratland, Vandland, Lilleputland, Sommerland, Mexicoland, Westerland i Afrikaland. Zjeżdżalnie, zjeżdżalnie wodne, baseny, ponad 60 różnych kolejek, karuzeli, roller coaster'ów. Zabawa dla malutki, średnich i dużych! Djurs Sommerland leży niedaleko Aarhus w miejscowości Nimtofte. Kilka przydatnych linków:
- oficjalna strona { klik }
- cennik i godziny otwarcia { klik } i { klik }   


  
6. FÅRUP - kolejny rewelacyjny park rozrywki dla całej rodziny położony w Blokhus, nad samym morzem jakieś 30 km od Aalborg. Jest to największy wodny park w Danii usytuowany w lesie. Masę atrakcji, ponad 30 różnych zjeżdżalni, wodnych tuneli, karuzel. Specjalnie wydzielona strefa dla najmłodszych. Restauracja, bary - idealne miejsce na weekendowy wypad z dzieciakami. Przydatne linki:
- oficjalna strona { klik }
- cennik i godziny otwarcia { klik }, mapka dojazdu { klik }   7. LALANDIA - ogromny park rozrywki, jeden z największych w Jutlandii Środkowej położony jest niedaleko Billund {druga Lalandia znajduję się w Rødby}. Otwarty cały rok, dla całej rodziny. Tutaj na pewno nie będzie nudzić. Baseny, zjeżdżalnie, w lato otwarte baseny na świeżym powietrzu, lodowiska, skałki do wspinania, sauny, bowling, SPA, fitness, minipool i masę innych, pełnych wrażeń atrakcji. Do wyboru macie noclegi w hotelu lub domkach w stylu skandynawskich, jeśli tylko macie w planach dłuższy pobyt. Warto sprawdzać promocje - można trafić na dobre oferty/pakiety dla całej rodzinki. Przydatne linki:
- oficjalna strona { klik }
- online bookinf { klik }
- wakacyjne promocje { klik }  8. NORDSØEN OCEANARIUM to największe oceanarium w Jutlandii, a także w Północnej Europie, znajdujące się w miejscowości Hirtshals, nad samym morzem. Ogromne akwaria z bogatą florą i fauną, z przepięknymi malutkimi i ogromnymi rybami z różnych zakątków świata. Linki:
- oficjalna strona z cennikiem { klik } 9. DEN GAMLE BY otwarto w 1909 roku jako pierwsze na świecie muzeum na świeżym powietrzu. Znajduje sie w Aarhus. "Stare miasto" to 75 zabytkowych domów z całej Danii, muzea, parki, wystawy. Dzieciaki mają możliwość "posmakowania" Danii z czasow Hansa Christiana Andersena, pozwiedzać salony, izby, kuchnie, warsztaty od kwietnia do grudnia. Na ulicach Starego Miasta można spotkać ludzi z dalekiej przeszłości w tradycyjnych strojach. Znajdziecie też tam muzeum zabawek i muzeum starych plakatów duńskich. Den Gamle By jest jedną z niewielu atrakcji w Danii poza obszarem stolicy z 3 gwiazdkami w przewodniku Michelina. Linki:
- oficjalna strona { klik }
- cennik i godziny otwarcia { klik }
- mapka Starego Miasta { klik }
10. Na dziesiąte miejsce, według mnie, zasługują wszystkie inne miejsca w Danii tj. parki, place zabaw, put & take { miejsca gdzie przychodzą całe rodzinki połowić rybki w stawach hodowlanych, za złowioną rybkę na końcu pobierane są opłaty }, piękne plaże, świetlice, i wiele, wiele innych atrakcji, które każdy dzieciak znajdzie w tym pięknych kraju. Podaje link do strony, na której znajdziecie wszystkie atrakcje w Danii  { klik }.


Dziękuję za uwagę i zapraszam do Danii!

Małe i duże dzieci!


P.S. Koniecznie odwiedźcie blog Klubu { klik }gdzie znajdziecie atrakcje w innych krajach Naszych Klubowiczek!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję, że tutaj zajrzałaś/zajrzałeś!
Rozgość się....